Modem Şifresi Değiştirme

Bilgisayar ve telefondan modem şifresi değiştirme nasıl yapılır? Modem şifresi nedir ne işe yarar?. Dünya çapında her yerde kullanılan bu cihazlar bizi internet ile buluşturan olmazsa olmaz cihazlardır.

Yani modemler ile tüm Dünya ile iletişime geçebiliyoruz. Peki nedir bu modem şifreleri ve ne işe yaralar işte bütün detayları ile rehberimiz de.

Modem Şifresi Değiştirme

Modem şifremizi değiştirmemiz için ilk olarak modemin hangi IP adresini kullandığını bilmemiz gerekiyor bu IP adresini buradaki yardım makalesinden öğrenebilirsiniz. >> Modem IP Adresi Bulma <<

2 Tür modem şifresi vardır bunlardan biri Modem Arayüz Şifresi ve Modem Wifi Şifresi bulunmaktadır.

Modem Arayüz Şifresi Değiştirme:

İşleme başlamadan önce modeme mutlaka bağlı olmalısınız bilgisayarlardan kablo veya wifi ile. Telefondan ise wifi ile bağlı olmalısnız aksi taktirde modem şifre değiştirme işlemini yapamazsınız.!

Modemin Arayüzüne girmek için internet tarayıcısının adres satırına 192.168.1.1192.168.1.0 veya 192.168.1.2 yazın ve enter tuşuna basın.

192.168.1.1

Karşınıza modemin arayüz admin panel ekranı gelecektir burada sizden kullanıcı adı ve şifre isteyecektir.

Türk Telekom modemler için : kullanıcı adı: admin şifre : turktelekom

Superonline modemler için: kullanıcı adı: admin şifre: superonline

Ttnet modemler için: kullanıcı adı: admin şifre: ttnet

Dışarıdan alınan modemler için: kullanıcı adı: admin şifre: admin dir.

Eğer bu şifreler ile modem arayüzüne giriş yapamıyorsanız buradaki: Modem Şifreleri yardım konusunu kesinlikle okuyun!

Modem arayüzüne giriş yaptıktan sonra modem arayüz şifresini değiştirmek için adımları takip etmeniz yeterlidir.

Modem arayüzünde yer alan Bakım , Sistem Araçları, Modem Ayarları Gibi menülerden modem arayüz giriş şifresini değiştirebilirsiniz. Örnek Huawei Turkcell Superonline Modemler de Aşağıdaki resmi inceleyebilirsiniz veya videoyu izleyebilirsiniz.

Modem Şifresi Değiştirme
Modem Şifresi Değiştirme

Videolu Modem Şifre Değiştirme ve Wifi Şifre Değiştirme

Modem Wifi Şifresi Değiştirme:

Modem wifi şifresini değiştirmek için modemin IP adresini internet tarayıcı kısmına yazıp enter tuşuna basın: 192.168.1.1 – 192.168.1.2 gibi

Modem arayüz ekranı gelince gerekli kullanıcı adı ve şifrenizi girin giriş tamam tuşuna basın ve bekleyin.

Açılan ekranda yani modem arayüz ekranında sol veya alt menülerden kablosuz ağ ayarları sekmesinde bulunan kablosuz güvenlik kısımında bulunan Kablosuz Şifre: kısmını kendinize göre değiştirin. En az 8 karakter ve Türkçe harf ve boşluk olmadan şifre belirleyin tamam tuşuna basarak işlemi bitirin.

Modem Wifi Şifre Değiştirme

modem şifre değiştirme telefondan, modem şifre değiştirme türk telekom, modem şifre değiştirme vodafone, modem şifre değiştirme ttnet, modem şifre değiştirme tp link, modem şifre değiştirme superonline.

Modem şifre değiştirme zyxel, modem şifre değiştirme turkcell, modem şifre değiştirme airties, modem şifre değiştirme asus, modem şifre değiştirme admin, modem şifre değiştirme kullanıcı adı bilmiyorum, modem şifre değiştirme kullanıcı adı ve şifre

Takıldığınız veya sorun yaşadığınız kısımlar var ise yorum kısmına yazarak destek alabilirsiniz.